Gdzie student może pożyczyć pieniądze


Ilustracja do artykułu

Rodzina i przyjaciele

Do najłatwiejszych i najszybszych sposobów na szybkie otrzymanie gotówki są rodzice i przyjaciele. Choć nie zawsze możemy skorzystać z tego rozwiązania, to jego największą zaletą jest brak jakichkolwiek kosztów. Może poza jednym: czasem to nas znajomi mogą poprosić o pożyczkę.

Banki

Choć banki wprost kojarzą się z kredytami, to jednak nie w kontekście studentów. Ale okazuje się, że błędnie. Studenci mogą skorzystać z oferty kredytowej w kilku bankach i nie chodzi jedynie o kredyt studencki, z którego pokrywane są comiesięczne wydatki. Banki czasem oferują również specjalne karty kredytowe z niewielkim limitem (najczęściej nie więcej niż dwa tysiące złotych), które są idealnym rozwiązaniem na tymczasowy brak gotówki. Dodatkowo dają one możliwość zbudowania sobie zdolności kredytowej, która w kolejnych latach może się przydać chociażby przy kupowaniu mieszkania.

Firmy pozabankowe

Niektóre produkty pozabankowe dostępne są dla osób, które nie są w stanie udokumentować swoich dochodów. Tak też jest w przypadku wielu studentów. Nie przeszkadza to jednak firmom z tej branży w pożyczeniu im pieniędzy, choć nie są to wielkie kwoty. Weryfikacja polega na sprawdzeniu danych z dowodem tożsamości oraz zweryfikowaniu, czy student nie posiada zadłużenia w innych firmach. Tu z pomocą przychodzą bazy danych o dłużnikach. Jeśli żacy takiego zadłużenia nie posiadają, będą mogli skorzystać z niewielkiej pożyczki, udzielanej najczęściej na kilkanaście dni lub jeden miesiąc.

Pożyczki społecznościowe

Ponieważ obecnie chyba każdy student ma już dostęp do internetu, to ciekawą propozycją dla tej grupy osób mogą być pożyczki społecznościowe, dostępne za pośrednictwem stron internetowych. Konstrukcja pożyczki społecznościowej polega na połączeniu trzech stron: pożyczkodawcy, pożyczkobiorcy i operatora. Ten ostatni weryfikuje strony transakcji i dostarcza infrastrukturę techniczną i prawną, pożyczkodawcy dostarczają kapitał, a pożyczkobiorcy korzystają z dostępnych pieniędzy – oczywiście za odpowiednią opłatą. A ponieważ często w pożyczkach społecznościowych dochody nie są weryfikowane, to studenci stanowią sporą grupę pożyczkobiorców.

Lombardy

Ostatnim i jednym z najdroższych sposobów na pożyczenie pieniędzy są lombardy. Korzystać z nich może każdy, również i studenci. Wystarczy posiadanie wartościowych przedmiotów takich jak biżuteria, sprzęt komputerowy czy monety kolekcjonerskie. Pod ich zastaw pracownicy lombardu wypłacą pożyczkę której wartość będzie zależała od wartości zastawu. Spłata pożyczki odbywa się na ustalonych wcześniej warunkach, a podczas zawierania umowy nie są weryfikowane żadne bazy danych – sprawdzana jest tylko tożsamość pożyczkobiorcy oraz wartość przedmiotu który jest zastawiany.


Napisz nowy komentarz

captcha
creditstar.pl
lendon.pl
zaplo.pl
Opinie klientów - box - ikona

Opinie

Pomóż nam się rozwijać i zostaw po sobie opinie. Zajrzyj i sprawdź co napisali o nas inni użytkownicy.

Strzałka
Współpraca - box - ikona

Współpraca

Najlepsze oferty współpracy na rynku finansowym. Zapoznaj sie z naszymi ofertami pracy i poszukaj najlepszej oferty współpracy dla siebie!

Strzałka
Kontakt - box - ikona

Kontakt

Zapraszami do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Doradzimy w doborze najlepszej propozycji pożyczkowej, kredytowej czy leasingowej oraz współpracy z nami. 

Strzałka
Ilustracja do artykułu

Upadłość konsumencka - bankrut odbija się od dna

Upadłośc konsumencka dostępna również w Polsce. Możemy powiedzieć, że znów cywilizacyjnie byliśmy daleko w tyle za resztą europy. Wielka Brytania od dawna prowadzi tę samą procedurę skierowaną do swoich obywateli. Nareszczcie regulacje dotyczące Upadłości konsumenckiej wydaja się jasne i korzystne. Pomagają wyjśc ze spirali finansowej nawet najbardziej zadłużonemu obywatelowi. 

Ilustracja do artykułu

Lokata długoterminowa czy fundusz

Statystyki są bezwzględne: Polacy inwestują rzadko, a jeśli już to robią, wybierają raczej bezpieczne opcje inwestycji, jaką są bankowe lokaty. Bezpieczne o tyle, że dają gwarancję zysku bez względu na gospodarczą koniunkturę. Kwestią dyskusyjną pozostaje jednak, czy jest to opcja równie opłacalna jak w przypadku funduszu inwestycyjnego.

Ilustracja do artykułu

Ubezpieczenie kredytu, czy się opłaca?

Wniskując o kredyt w banku spotykamy się z ubezpieczeniem kredytu. Co to w praktyce oznacza i za co płacimy? Ważna kwestią do poruszenia jest również pytanie czy w ogóle warto? Tę sprawę trzeba przeanalizować głębiej....

Innowacyjna Gospodarka EU - Banner