Ubezpieczenie kredytu, czy się opłaca?


Ilustracja do artykułu

Często spotykamy się z ubezpieczeniami dotyczących życia, od wypadków, samochodowych etc. ale równie często możemy się spotkać z ubezpieczeniem kredytu. Tylko kto jest ubezpieczony w tej sytuacji?

Ubezpieczenie kredytu pozwala nam na zabezpieczenie się na wypadek trudnych zdarzeń losowych, do których może dojść w naszym życiu. Trudno bezpośrednio odnieść się kiedy nam takie ubezpieczenie jest potrzebne, bądź nie. Na pewno takie ubezpieczenie należy przemyśleć, ponieważ ubezpieczenie kredytu wiąże się z dodatkowymi kosztami, czyli droższym kredytem. Problem napotykamy gdy w przypadku nieubezpieczonego kredytu zdarzy nam się nieszczęśliwy wypadek lub w najgorszym przypadku śmierć, a nasza rodzina zostanie obciążona kosztami kredytowymi.

Dlatego na wszelki wypadek trzeba odpowiednio podejść do tematu kredytu i jego ubezpieczenia. Nie zawsze jest to opłacalne ale niestety w wielu przypadkach jest to konieczne, gdyż bank tego wymaga. W niektórych przypadkach możemy spotkać się z ubezpieczeniem w razie straty pracy. Zależnie od kredytu jaki zaciągnęliśmy i na ile rat warto tak się ubezpieczyć, szczególnie w przypadku długoletnich kredytów. Trzeba przyznać, że raczej utrata pracy ma wiązać się jedynie w przypadku utraty pracy spowodowaną, nie naszą sytuacją czy powodem ale przez winę naszego zakładu pracy czy zleceniodawcy. Jest to swojego rodzaju zabezpieczeniem dla banku, że kredyt będzie płynnie spłacany, nawet pomimo utraty pracy lub poważnej choroby. Czy to się opłaca? Warto wyciągnąć wnioski samemu. Możemy również sprawdzić naszą prywatną polisę na życie. Sprawdzając wszystkie nasze dokumenty możemy odkryć, że nasz ubezpieczyciel współpracuje z bankiem na kreślonych warunkach, a w ten sposób możemy uniknąć wielu dodatkowych kosztów. Przy każdej podpisanej umowie ubezpieczenia kredytu możemy spotkać się z „karencją”, czyli po prostu nie może się nam żaden przypadek wydarzyć w przeciągu 60 dni. Jest to kolejne zabezpieczenie dla banku.

Banki natomiast starają się rekompensować w pewien sposób droższe raty kredytu, oferując w zamian za podpisanie ubezpieczenia nieco niższe oprocentowanie, chociaż zazwyczaj jest to mały upust, ale zawsze to jakiś plus i korzyść dla klienta. Przy podpisywaniu umowy na ubezpieczenie kredytu, ważne jest również to, że najczęściej zawarcie umowy jest powiązane z brakiem konieczności szukania poręczycieli. To jest dosyć wygodne i stosunkowo komfortowe dla nowych klientów. Dlatego właśnie, sugeruje się przemyślenie wszystkich plusów i minusów ponieważ może okazać się to bardzo istotne w spłacaniu rat. Nikt nie chce być obciążony dodatkowymi kosztami, jeśli nie są potrzebne.


Napisz nowy komentarz

captcha
creditstar.pl
lendon.pl
zaplo.pl
Opinie klientów - box - ikona

Opinie

Pomóż nam się rozwijać i zostaw po sobie opinie. Zajrzyj i sprawdź co napisali o nas inni użytkownicy.

Strzałka
Współpraca - box - ikona

Współpraca

Najlepsze oferty współpracy na rynku finansowym. Zapoznaj sie z naszymi ofertami pracy i poszukaj najlepszej oferty współpracy dla siebie!

Strzałka
Kontakt - box - ikona

Kontakt

Zapraszami do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania. Doradzimy w doborze najlepszej propozycji pożyczkowej, kredytowej czy leasingowej oraz współpracy z nami. 

Strzałka
Ilustracja do artykułu

Upadłość konsumencka - bankrut odbija się od dna

Upadłośc konsumencka dostępna również w Polsce. Możemy powiedzieć, że znów cywilizacyjnie byliśmy daleko w tyle za resztą europy. Wielka Brytania od dawna prowadzi tę samą procedurę skierowaną do swoich obywateli. Nareszczcie regulacje dotyczące Upadłości konsumenckiej wydaja się jasne i korzystne. Pomagają wyjśc ze spirali finansowej nawet najbardziej zadłużonemu obywatelowi. 

Ilustracja do artykułu

Lokata długoterminowa czy fundusz

Statystyki są bezwzględne: Polacy inwestują rzadko, a jeśli już to robią, wybierają raczej bezpieczne opcje inwestycji, jaką są bankowe lokaty. Bezpieczne o tyle, że dają gwarancję zysku bez względu na gospodarczą koniunkturę. Kwestią dyskusyjną pozostaje jednak, czy jest to opcja równie opłacalna jak w przypadku funduszu inwestycyjnego.

Ilustracja do artykułu

Ubezpieczenie kredytu, czy się opłaca?

Wniskując o kredyt w banku spotykamy się z ubezpieczeniem kredytu. Co to w praktyce oznacza i za co płacimy? Ważna kwestią do poruszenia jest również pytanie czy w ogóle warto? Tę sprawę trzeba przeanalizować głębiej....

Innowacyjna Gospodarka EU - Banner