Wyślij SMS

treści WNIOSEK na nr 7257

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

Czy wart brać pożyczki?

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257
umowa pożyczki

Nie ukrywajmy, że od czasu do czasu każdemu z nas przydałaby się większa ilość gotówki. Każdy z nas kombinuje, jakby tu szybko zdobyć nieco pieniędzy. Większa liczba godzin spędzonych w pracy nie będzie raczej niczym przyjemny, więc odpada. Pożyczanie od znajomych i rodziny również, bo z tego mogą powstać nieprzyjemności. To może by tak wziąć pożyczkę? Jeśli przeczytasz dalszą część artykułu, to dowiesz się, dlaczego warto brać pożyczki i w czym mogą ci się przydać.

Czy wart brać pożyczki?

Czy jesteś w dobrej sytuacji finansowej?

Może to niektórym będzie wydawać się zaskakujące, ale osoby, które są w złej sytuacji finansowej, powinny raczej unikać pożyczek, a to ludzie, którzy potrafią gospodarować swoimi finansami, śmiało mogą je brać. Oczywiście nie chodzi tu o to, czy ktoś ma ogromną ilość pieniędzy, wielkie zarobki i oszczędności. Tutaj chodzi o to, czy ktoś potrafi znaleźć miejsca na dodatkowe oszczędności, a także doprowadzić budżet domowy do takiego stanu, w którym wydatki będą równać się przychodom, więc nie będą powstawały żadne zadłużenia. Jeśli ktoś potrafi tak zarządzać pieniędzmi albo nawet robi to tak, że pozostają mu jakieś oszczędności, to bez problemu może brać pożyczkę, gdy tylko będzie jej potrzebować. Zdarzają się jednak przypadki, gdy ktoś raczej jest w trudnej sytuacji materialnej i również chciałby wziąć pożyczkę i wtedy większych przeciwwskazań nie ma, jednak trzeba zdać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na takim zobowiązaniu ciąży.

Po co ci pożyczka?

Zanim zaczniesz szukać przedsiębiorstwa, które udzieli ci pożyczki, może najpierw warto jasno sobie określić, na co te pieniądze pójdą. Jeśli już zostaną na coś wydane, to musi to być coś konkretnego i nie mogą być zużyte na żadne inne wydatki.

Nie musi to być jednak wcale nic nieprzyjemnego. Kto powiedział, że pożyczki nie mogą służyć do spełniania swoich zachcianek. Przecież jeśli wie, że taką pożyczkę spłaci, to dlaczego miałby odmawiać sobie przyjemności. Czasem zdarzają się okazje, które już więcej razy się nie powtórzą i szkoda byłoby je przepuszczać. Właśnie dla takich chwil warto brać pożyczki. Może to być zakup wymarzonej wycieczki w jakieś miejsce na świecie. A może ktoś jest wielkim miłośnikiem starych przedmiotów, książek, obrazów i nagle trafiła się niebywała i niepowtarzalna okazja do nabycia czegoś wyjątkowego? Wtedy także pożyczka jest bardzo przydatna.
Jednak prócz przyjemności, pozostają jeszcze wcześniej wspomniane nieprzyjemne momenty, na które niektórzy po prostu muszą mieć pieniądze. Może to być niespodziewana naprawa auta, remont w mieszkaniu albo przymus zapłaty za jakieś badania i leczenie. Takie sytuacje niestety nie mogą czekać i w nich równie warto wziąć pożyczkę i wspomóc domowy budżet, aby uciec od tej trudnej sytuacji.

Gdzie wziąć pożyczkę?

Jeśli już mamy powód, dla którego warto wziąć pożyczkę, to teraz tylko wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, w którym można ją wziąć. Nie może to być pierwsza – lepsza firma udzielająca pożyczek, ponieważ możemy wtedy natknąć się na niezbyt przyjazne traktowanie, a także niekorzystne zapisy w umowie i oprocentowanie.

Wybierając firmę, na początku może zapoznajmy się z ofertami w okolicy. Oczywiście w dobie Internetu nie musimy ograniczać się jednie do naszego miasta, jednak wybierajmy takie punkty, do których w razie potrzeby będziemy w stanie dojechać z naszego miejsca zamieszkania. Przeglądając na początku oferty, nie zwracajmy uwagi na oprocentowanie i szczegóły, które podawane są na plakatach. Chyba każdy dobrze wie, że tak naprawdę to są chwyty reklamowe i nie należy do końca ich traktować poważne. Należy jednak zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania i to ona powinna być pierwszym kryterium wyboru kilka firm z najniższym RRSO, spośród których będzie wybierana ta ostateczna.

Zobacz też pożyczki bez big

Dalsze kryteria, które powinieneś obrać, to dodatkowe opłaty, jakie będziesz musiał ponieść, częstotliwość i wysokość rat, a także ewentualne konsekwencje z tytułu wcześniejszej spłaty pożyczki. Wybieraj tak, aby wszystko było, jak najkorzystniejsze dla ciebie. Wśród dodatkowych opłat może znaleźć się ubezpieczenie, prowizja dla pożyczkodawcy za przygotowanie oferty i umowy, a także ewentualne kosztu odbioru raty, jeśli będzie trzeba się po nią udać do klienta. Koszty mogą być różne i należy uważać, aby nie podwyższały one znacznie ogólnego kosztu pożyczki.

W końcu jednak po niedługich poszukiwaniach znajdziesz firmę, która posiadać będzie najlepsze warunki i to ją właśnie powinieneś wybrać. Jednak to nie wszystko. Pozostaje przeczytanie i podpisanie umowy.

Uważaj na zapisy w umowie

Mimo wcześniejszych zapewnień pożyczkodawcy, zapisy w umowie mogą się w jakiś sposób różnić od tego, co było mówione wcześniej. Należy dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem i jeśli coś jest niezrozumiałe, to poprosić o wytłumaczenie zapisów, dopiero wtedy, gdy wszystko jest jasne, można składać podpis.

Zobacz umowa pożyczki

Pożyczki są naprawdę przydatne, jednak trzeba wiedzieć jak je brać i po co one nam są. Nie musimy się ich bać. Mimo złej opinii niektórych firm pożyczkowych to wiele z nich działa legalnie i uczciwie, więc mogą być one po prostu okazją, którą warto wykorzystać. Jeśli więc natrafiła ci się taka okazja, to nie przegap jej i zastanów się poważnie, jak mógłbyś ją wykorzystać.

 

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze posty

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem dla przedsiębiorców, którzy muszą zmierzyć się z wieloma aspektami zarządzania biznesem. Jednym z kluczowych elementów, który może zdecydować

Kto musi prowadzić KPiR?

Kto musi prowadzić KPiR?

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) to podstawowy dokument księgowy, który każdy przedsiębiorca jest zobowiązany prowadzić w celu prawidłowego rozliczenia się z fiskusem. W Polsce istnieje

lenily.es

Nazwa firmy lenily.es Nazwa lenily.es  Jakie pożyczki Długoterminowy  Kraj Hiszpania         Opis działalności i oferty firmy pożyczkowej lenily.es Artykuł poradnikowy – Długoterminowy

holamango.com

Nazwa firmy holamango.com Nazwa holamango.com  Jakie pożyczki Długoterminowy  Kraj Argentyna         Opis działalności i oferty firmy pożyczkowej holamango.com Artykuł poradnikowy – Długoterminowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments