Gdzie student może pożyczyć pieniądze

Gdzie student może pożyczyć pieniądze

Aktulności Poradnik

Rodzina i przyjaciele – Do najłatwiejszych i najszybszych sposobów na szybkie otrzymanie gotówki są rodzice i przyjaciele. Choć nie zawsze możemy skorzystać z tego rozwiązania, to jego największą zaletą jest brak jakichkolwiek kosztów. Może poza jednym: czasem to nas znajomi mogą poprosić o pożyczkę.

Gdzie student może pożyczyć pieniądze

 

Banki

Choć banki wprost kojarzą się z kredytami, to jednak nie w kontekście studentów. Ale okazuje się, że błędnie. Studenci mogą skorzystać z oferty kredytowej w kilku bankach i nie chodzi jedynie o kredyt studencki, z którego pokrywane są comiesięczne wydatki. Banki czasem oferują również specjalne karty kredytowe z niewielkim limitem (najczęściej nie więcej niż dwa tysiące złotych), które są idealnym rozwiązaniem na tymczasowy brak gotówki. Dodatkowo dają one możliwość zbudowania sobie zdolności kredytowej, która w kolejnych latach może się przydać chociażby przy kupowaniu mieszkania.

Firmy pozabankowe

Niektóre produkty pozabankowe dostępne są dla osób, które nie są w stanie udokumentować swoich dochodów. Tak też jest w przypadku wielu studentów. Nie przeszkadza to jednak firmom z tej branży w pożyczeniu im pieniędzy, choć nie są to wielkie kwoty. Weryfikacja polega na sprawdzeniu danych z dowodem tożsamości oraz zweryfikowaniu, czy student nie posiada zadłużenia w innych firmach. Tu z pomocą przychodzą bazy danych o dłużnikach. Jeśli żacy takiego zadłużenia nie posiadają, będą mogli skorzystać z niewielkiej pożyczki, udzielanej najczęściej na kilkanaście dni lub jeden miesiąc.

Pożyczki społecznościowe

Ponieważ obecnie chyba każdy student ma już dostęp do internetu, to ciekawą propozycją dla tej grupy osób mogą być pożyczki społecznościowe, dostępne za pośrednictwem stron internetowych. Konstrukcja pożyczki społecznościowej polega na połączeniu trzech stron: pożyczkodawcy, pożyczkobiorcy i operatora. Ten ostatni weryfikuje strony transakcji i dostarcza infrastrukturę techniczną i prawną, pożyczkodawcy dostarczają kapitał, a pożyczkobiorcy korzystają z dostępnych pieniędzy – oczywiście za odpowiednią opłatą. A ponieważ często w pożyczkach społecznościowych dochody nie są weryfikowane, to studenci stanowią sporą grupę pożyczkobiorców.

Lombardy

Ostatnim i jednym z najdroższych sposobów na pożyczenie pieniędzy są lombardy. Korzystać z nich może każdy, również i studenci. Wystarczy posiadanie wartościowych przedmiotów takich jak biżuteria, sprzęt komputerowy czy monety kolekcjonerskie. Pod ich zastaw pracownicy lombardu wypłacą pożyczkę której wartość będzie zależała od wartości zastawu. Spłata pożyczki odbywa się na ustalonych wcześniej warunkach, a podczas zawierania umowy nie są weryfikowane żadne bazy danych – sprawdzana jest tylko tożsamość pożyczkobiorcy oraz wartość przedmiotu który jest zastawiany.

Artykuł powstał dzięki portalowi pożyczka na święta

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o