Wyślij SMS

treści WNIOSEK na nr 7257

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

Gdzie student może pożyczyć pieniądze

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257
Gdzie student może pożyczyć pieniądze

Rodzina i przyjaciele – Do najłatwiejszych i najszybszych sposobów na szybkie otrzymanie gotówki są rodzice i przyjaciele. Choć nie zawsze możemy skorzystać z tego rozwiązania, to jego największą zaletą jest brak jakichkolwiek kosztów. Może poza jednym: czasem to nas znajomi mogą poprosić o pożyczkę.

Gdzie student może pożyczyć pieniądze

 

Banki

Choć banki wprost kojarzą się z kredytami, to jednak nie w kontekście studentów. Ale okazuje się, że błędnie. Studenci mogą skorzystać z oferty kredytowej w kilku bankach i nie chodzi jedynie o kredyt studencki, z którego pokrywane są comiesięczne wydatki. Banki czasem oferują również specjalne karty kredytowe z niewielkim limitem (najczęściej nie więcej niż dwa tysiące złotych), które są idealnym rozwiązaniem na tymczasowy brak gotówki. Dodatkowo dają one możliwość zbudowania sobie zdolności kredytowej, która w kolejnych latach może się przydać chociażby przy kupowaniu mieszkania.

Firmy pozabankowe

Niektóre produkty pozabankowe dostępne są dla osób, które nie są w stanie udokumentować swoich dochodów. Tak też jest w przypadku wielu studentów. Nie przeszkadza to jednak firmom z tej branży w pożyczeniu im pieniędzy, choć nie są to wielkie kwoty. Weryfikacja polega na sprawdzeniu danych z dowodem tożsamości oraz zweryfikowaniu, czy student nie posiada zadłużenia w innych firmach. Tu z pomocą przychodzą bazy danych o dłużnikach. Jeśli żacy takiego zadłużenia nie posiadają, będą mogli skorzystać z niewielkiej pożyczki, udzielanej najczęściej na kilkanaście dni lub jeden miesiąc.

Pożyczki społecznościowe

Ponieważ obecnie chyba każdy student ma już dostęp do internetu, to ciekawą propozycją dla tej grupy osób mogą być pożyczki społecznościowe, dostępne za pośrednictwem stron internetowych. Konstrukcja pożyczki społecznościowej polega na połączeniu trzech stron: pożyczkodawcy, pożyczkobiorcy i operatora. Ten ostatni weryfikuje strony transakcji i dostarcza infrastrukturę techniczną i prawną, pożyczkodawcy dostarczają kapitał, a pożyczkobiorcy korzystają z dostępnych pieniędzy – oczywiście za odpowiednią opłatą. A ponieważ często w pożyczkach społecznościowych dochody nie są weryfikowane, to studenci stanowią sporą grupę pożyczkobiorców.

Lombardy

Ostatnim i jednym z najdroższych sposobów na pożyczenie pieniędzy są lombardy. Korzystać z nich może każdy, również i studenci. Wystarczy posiadanie wartościowych przedmiotów takich jak biżuteria, sprzęt komputerowy czy monety kolekcjonerskie. Pod ich zastaw pracownicy lombardu wypłacą pożyczkę której wartość będzie zależała od wartości zastawu. Spłata pożyczki odbywa się na ustalonych wcześniej warunkach, a podczas zawierania umowy nie są weryfikowane żadne bazy danych – sprawdzana jest tylko tożsamość pożyczkobiorcy oraz wartość przedmiotu który jest zastawiany.

Artykuł powstał dzięki portalowi pożyczka na święta

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze posty

Jakiej obsługi księgowej wymagają firmy?

Jakiej obsługi księgowej wymagają firmy?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dbania o wiele aspektów związanych z zarządzaniem firmą. Jednym z kluczowych elementów, na które należy zwrócić uwagę,

Jak uzyskać darmowy kredyt gotówkowy od banku?

Jak uzyskać darmowy kredyt gotówkowy od banku?

Instytucje finansowe prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej atrakcyjnych produktów kredytowych. Jednym z nich jest darmowy kredyt gotówkowy, który może wydawać się nieosiągalny dla przeciętnego

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem dla przedsiębiorców, którzy muszą zmierzyć się z wieloma aspektami zarządzania biznesem. Jednym z kluczowych elementów, który może zdecydować

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x