Jak uzyskać kredyt mając niski dochód?

Jak uzyskać kredyt mając niski dochód?

Warto przeczytać

Kredyt bardzo często jest jedynym rozwiązaniem pozwalającym na szybkie nabycie mieszkania, samochodu lub innej wartościowej rzeczy. Czasami jest on również metodą na rozkręcenie własnej firmy. Problemem z uzyskaniem pomocy finansowej w tradycyjny sposób mogą okazać się zbyt niskie zarobki wpływające na zdolność kredytową. Co zrobić w takiej sytuacji?

Sposoby na uzyskanie kredytu przy niskich zarobkach

Pierwszym krokiem podczas starania się o kredyt powinno być uregulowanie innych zobowiązań. Mowa tu zarówno o innych pożyczkach, jak i ratach za sprzęt RTV i AGD. Z wzięciem kredytu poważny problem mają również osoby, które figurują na liście dłużników. Na korzyść osoby ubiegającej się o wypłatę środków wpływa także terminowe płacenie poprzednich zobowiązań, niezależnie od ich typu.

Problemem może okazać się też forma wykonywanej pracy. Najtrudniejsza jest sytuacja freelancerów, którzy nie mają zarejestrowanej działalności, dlatego pracują na umowę o dzieło. Wówczas wykazanie stałego dochodu jest nieco bardziej skomplikowane i wymaga przedstawienia takich dowodów, jak regularnie dostarczane zlecenia. Plusem mogą okazać się również posiadane oszczędności oraz zróżnicowane źródła dochodu, dzięki którym utrata jednej pracy nie poskutkuje całkowitym bezrobociem.

Dobrym pomysłem w sytuacji, gdy Twój dochód jest zbyt mały może okazać się wzięcie kredytu z drugą osobą. Mowa tu zarówno o małżonku, jak i rodzicu, rodzeństwie czy innej bliskiej osobie. Jest to jedna z łatwiejszych metod na uzyskanie lepszej zdolności kredytowej. Warto, by wybrana osoba miała dobrą historię kredytową, stałą pracę i zarobki, które w połączeniu z Twoimi mogą okazać się wystarczające do uzyskania niezbędnych środków finansowych.

Czasami jedyną opcją pozostaje zmniejszenie kwoty kredytu przy niskich zarobkach, co skutkuje korzystniejszym stosunkiem dochodu do pobranego zobowiązania. Niekiedy takie rozwiązanie jest jednak niemożliwe do wprowadzenia w życie, ponieważ dana osoba potrzebuje konkretnej sumy pieniędzy, której nie da się już pomniejszyć.

Kredyt przez pośrednika

Często najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku osób, których zarobki nie są zbyt duże, okazuje się skorzystanie z pomocy pośredników kredytowych, takich jak firma dFinance. Ich zadaniem jest wyszukiwanie najlepszej oferty w kilku bankach i dostosowywanie jej do potrzeb danej osoby. Oferta przedsiębiorstw tego typu bardzo często obejmuje również klientów w trudnej sytuacji, czyli takich, którzy zarabiają zbyt mało, by dostać tradycyjny kredyt od banku, mają niekorzystną historię związaną z zobowiązaniami lub pracują na umowę o dzieło.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments