Wyślij SMS

treści WNIOSEK na nr 7257

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

kiedy kredyt jest przedawniony

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257

Znaleziony temat: kiedy kredyt jest przedawniony

Kiedy kredyt jest przedawniony – poradnik finansowy

Kredyty są powszechnym narzędziem finansowym, które pomagają nam spełniać nasze marzenia i potrzeby. Jednak czasami z różnych powodów może się zdarzyć, że nie będziemy w stanie spłacić naszego kredytu w wyznaczonym terminie. W takiej sytuacji warto wiedzieć, kiedy nasz kredyt może zostać uznany za przedawniony.

Przedawnienie kredytu oznacza, że bank lub instytucja finansowa nie może już dochodzić do naszych zaległości. Jest to ważne, ponieważ po upływie określonego czasu od momentu, kiedy dług powstał, przestaje on być ważny prawnie.

W Polsce, zgodnie z Kodeksem cywilnym, termin przedawnienia wynosi 3 lata dla kredytów konsumenckich. Oznacza to, że jeśli nie spłacimy naszego kredytu przez okres 3 lat, bank nie będzie mógł już żądać od nas spłaty. Warto jednak pamiętać, że przedawnienie nie oznacza, że nasz dług zostaje automatycznie umorzony. Nadal będziemy mieli zobowiązanie do spłaty, ale bank nie będzie mógł już dochodzić do niego na drodze prawnej.

W przypadku kredytów hipotecznych, termin przedawnienia wynosi 10 lat. Jest to związane z większą wartością i dłuższym okresem spłaty takiego kredytu.

Warto również zaznaczyć, że przedawnienie kredytu może zostać przerwane. Oznacza to, że jeśli w trakcie trwania przedawnienia podejmiemy jakąkolwiek czynność mającą na celu spłatę długu, termin przedawnienia zostanie od nowa policzony. Może to być na przykład wpłata jakiejkolwiek kwoty na nasze zadłużenie lub zawarcie umowy z bankiem dotyczącej spłaty długu.

Jeśli zastanawiasz się, czy twój kredyt jest już przedawniony, warto skonsultować się z prawnikiem lub doradcą finansowym. Będą oni mogli dokładnie przeanalizować twoją sytuację i udzielić odpowiednich informacji.

Podsumowując, przedawnienie kredytu to ważne pojęcie, które warto znać. Pami

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy kredyt jest przedawniony

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze posty

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem dla przedsiębiorców, którzy muszą zmierzyć się z wieloma aspektami zarządzania biznesem. Jednym z kluczowych elementów, który może zdecydować

Kto musi prowadzić KPiR?

Kto musi prowadzić KPiR?

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) to podstawowy dokument księgowy, który każdy przedsiębiorca jest zobowiązany prowadzić w celu prawidłowego rozliczenia się z fiskusem. W Polsce istnieje

lenily.es

Nazwa firmy lenily.es Nazwa lenily.es  Jakie pożyczki Długoterminowy  Kraj Hiszpania         Opis działalności i oferty firmy pożyczkowej lenily.es Artykuł poradnikowy – Długoterminowy

holamango.com

Nazwa firmy holamango.com Nazwa holamango.com  Jakie pożyczki Długoterminowy  Kraj Argentyna         Opis działalności i oferty firmy pożyczkowej holamango.com Artykuł poradnikowy – Długoterminowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments