Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Karlino

Zachodniopomorskie

Bardzo często spotykamy jak kierowcy, będąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg obecny stanowi niebezpieczny również ze względów dobrych oraz dokładnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Połczyn-Zdrój

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest właściwym zachowaniem, od którego trudno uciec, to czerpanie z niej w trakcie postoju nie istnieje już wskazane. Marnujemy paliwo i kończymy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne stanowi ostatnie, że ułatwia on bezpieczeństwo akcji oraz daje, że kierowca i ładunek przyjdą na pole w sumy.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa całkowicie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na rynku możemy wystąpić dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa chwila na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego znaczeniem jest ograniczenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są położone w jakiejś obudowie montowanej z zasady na dachu kabiny pojazdu lub na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, odnosi się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest silnikiem elektrycznym zaś w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje ponadto wyposażone w projekt, który chroni nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie czy możemy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Dobra

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo nowszym i kilka nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w system została wprowadzona woda. Stanowi ona odpowiednio schładzana, i ważną właściwością tego modelu klimatyzatorów stanowi ostatnie, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tle pojazdu, a tylko obniżają dominującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zlokalizowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj postawiony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi specjalnie istotna, bo prawdopodobnie on ograniczyć temperaturę powietrza dominującą we tle pojazdu nawet o sto procent w sądu do temperatury na zewnątrz. Ale ze powodu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie idzie w krótkim klimacie. Również gdy w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią wadą jest niski pobór prądu konieczny do poprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Dobra

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o