Last Minute

Last Minute Police

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to jakaś z pracy danego i niezwykle lubianego w tym czasie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Recz

Film swoją premierę przechodził w roku 2013 po czym szybko zyskał zdanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Główne pozycje w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, dodający się w wagę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która zajęła się w wagę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki siedzący w pozycji Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która zajęła się w wagę Natalii Wis, będącej silną miłością Tomasza jeszcze z okresów licealnych,
– Bartłomiej Świderski dodający się w postać narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze dodający się w postać niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za grę w całkowitej produkcji winny był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele swoich oraz ciekawych ówcześnie utworów), natomiast montaż chodził do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, kiedy ważna się znacznie szybko domyślić nawiązuje do ciekawych ofert biur podróży ”last minute”, zajmujących się od wielu lat niezmiennie wielką popularnością.

Last Minute Recz

Właściwa fabuła filmu zakłada się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie podróże do Egiptu. Choć na taką wyprawę nie może się przecież udać sam. Towarzyszyć traktuje mu jego mama – kobieta niezwykle szeroka również z myślami – w końcu nie bez przyczyny przez masa lat funkcjonowała jako policjantka. Na wyprawę z Tomaszem przedstawiają się i właśnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać aby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego wypoczynku w nowym Egipcie, to zawsze obecnie na wyjeździe bohaterowie są spore problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co bardzo psuję bohaterom nastrój, którzy dalej nie są świadomi tego, iż to dopiero początek nieprzyjemnych niespodzianek, które przyjdą na prostej wakacyjnej drodze. Uwaga nie komunikuje się dobrze – nie dość, że Tomek z linią nie otrzymują odpowiedniego pokoju to wciąż kuchnia nie każe im spożywania. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego dużą licealną miłością. Że kobieta nie jest sama, bowiem na jakimś etapu prowadzi jej ideał mężczyzny, który niczym się prezentuje jest jej lubym.

Last Minute Recz

No tych porażek Tomasz nie chce pozostawić bez echa, dlatego te sprawdza się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który niczym się znacznie szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony istnieje też kontakt z konsulatem, więc Tomasz i jego rodzina muszą sobie w tymże etapie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w szalonym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina myśli sobie jakoś poradzić – w kraju muszą powrócić wcześnie lub później do końca, zawsze w danym czasie ze względu na finansowe błędy istnieje wtedy trudne. Dlatego pomysłowa i umożliwiająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do kraju.

Zdjęcia do prac Patryk Vega i jego ekipa realizowali w tureckim hotelu Utopia World (hotel spotyka się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W częściach bez aktorów, jakich w filmie LAST MINUTE istnieje trochę zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Recz

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć zapewne nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się ważna było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych elementów. Tak niemal wszystek firm kształtowany był źle, zgodnie z urzędem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był najchętniej odwiedzanym zwiastunem w budowie – część jego odsłon znacznie przekroczyła milion, oraz dużo osób liczyło z niecierpliwością na okres, w jakim będą mogli przedstawić się z całością filmu.

Last Minute Recz

Źródło artykułu Last Minute

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o