Wyślij SMS

treści WNIOSEK na nr 7257

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

Lombardy w Krakowie – czyli szybko sposób na dodatkową gotówkę w razie potrzeby

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257
Lombardy w Krakowie

Lombardy w Krakowie – czyli szybko sposób na dodatkową gotówkę w razie potrzeby. Sytuacja mnie zmusiła do korzystania z usług chyba najpopularniejszej sieci lombardów w kraju a że mieszkam od niedawna w Krakowie w mojej okolicy jest ich naprawdę dużo ponieważ mieszkam prawie w centrum ale korzystam głównie z tych czterech.

Lombardy w Krakowie

Opiszę tutaj przykłady realne z życia kiedy to musiałem zastawić parę rzeczy, co prawda zawsze je wykupuje ale ceny są jakie są.. Wiadomo każdy musi na tym zarobić aczkolwiek jest to dziwne bo to niby „sieciowe” Więc powoli i do przodu.

Lombard online
Lombard online

Zastawiałem aparat Sony Alpha a330 z pełnym okablowaniem i kompletem – torba obiektyw dodatkowy oraz bateria i zasilacz plus karta pamięci otrzymałem 250 zł więc myślę że nie jest to najgorsze rozwiązanie kiedy się potrzebuje szybko gotówki. Zegarek Lorus który w sklepie kosztował koło 465 zł – cena lombardu 120 zł, to już tak sobie i to po negocjacjach bo w jednym dawali 100 zł a w drugim 120 zł i to ta sama sieć lombardów.. Co do droższych rzeczy to podając też przykład z życia telefon Samsung Galaxy s8 z pudełkiem i ładowarką ceny wahają się od 550 do 600 zł zależy od humoru pana który to przyjmuje.

Laptop Asus X541U z ładowarką i torbą ceny od 450 do 500 zł. Laptop Hp 256g6 nowy nie otwarty z routerem Airbox otrzymamy za niego koło 650 zł. Tak jak mówię ceny zależą od miejsca gdzie się zastawia i od pracownika jeden da mniej drugi więcej. To co zmieniło się przynajmniej jak na razie w Krakowie to cyfrowa autoryzacja podpisu oraz to iż nie trzeba nosić ze sobą umów zastawu, wystarczy tylko dowód osobisty. Natomiast jeśli chodzi o takie rzeczy jak złoto to za zestaw kolczyków złotych i łańcuszka do tego przywieszka to w sieciówce niestety nie ma sensu tego zastawiać najlepiej się udać do lombardu który przyjmuje i specjalizuje się tylko w takich rzeczach.

Cena takie zestawu w Aparcie plus cześć zakupu w Kruku to koło 3500 zł a proponowali od 230 zł do 330 zł. Więc tutaj odpada jaka kol wiek polityka i sens logiki bo po prostu traktują to jako skup złota i kładą na wagę, niestety na tym się nie zarobi nawet jak by się chciało. Chociaż z drugiej strony mam już nauczkę by nie kupować żadnej biżuterii w Aparcie ani Kruku. Póki co jest jeden wyspecjalizowany lombard który daje dużo za złoto i się opłaca tam zastawiać – ale prócz złota to tak nie bardzo ponieważ mają dziwne ceny .. za mój zegarek proponowali 50 zł i to tylko dlatego że mam z nimi umowę na to złoto.

Podsumowując jest to najszybszy i najkorzystniejszy sposób na szybki zastrzyk gotówki bo odsetki wahają się od 24 zł (zegarek Lorus) do 150 zł za laptopy czy telefony, nie traci się aż tak dużo by nie zastawić sprzętu w razie potrzeby.. Oczywiście trzeba ten sprzęt potem wykupić bo tylko wtedy ma to jakąś logikę i sens… Chyba że ktoś lubi wyzbywać się sprzętu za bezcen, ja bym już wolał przykładowo sprzedać na OLX bądź Allegro. Właśnie co do drugiego serwisu to lombardy posiłkują się właśnie nim czyli zakładając mamy używany telefon Samsung S8 i jeśli na allegro jego minimalna cena „kup teraz” wynosi 800 zł możemy liczyć na 600 zł z lombardu jeśli jest jakaś inna np. mniejsza no to wtedy dostaniemy stosunkowo mniej. Wszystko zależy co i za ile w danej chwili kosztuje na allegro.

Kupno towaru od lombardu.

Powyżej przedstawiłem sytuacje zastawu i sprzedaży w lombardach w Krakowie, teraz może coś o kupnie artykułów od lombardu.

Kupowałem parę rzecz, głównie telefony i tablety oraz chyba dwa czy trzy aparaty fotograficzne i jednego laptopa ale to się trafiały tak zwane białe kruki bądź sprzęt uszkodzony który potrafiłem naprawić tanim kosztem i sprzedać dalej za większą kasę. Jeśli chodzi o telefony to trafiały w moje ręce z lombardów rożne od pełnym kompletów na gwarancji producenta które kupowałem głównie dla siebie bądź rodziny i traktowałem jako etap przejściowy, jeśli chodzi zaś o telefony uszkodzone głównie szły na dalszą sprzedaż ostatnio np. trafił mi się Samsung s6 z uszkodzonym wyświetlaczem i dotykiem za 250 zł z całym pudełkiem i ładowarką po zainwestowaniu około 100 zł telefon był sprawny i sprzedałem go znajomej za 550 zł więc zysk całkiem opłacalny. Tablety zazwyczaj mają cenę porównywalną jak na OLX i Allegro tak samo tyczy się Aparatów i laptopów chyba że naprawdę trafi się coś taniego i dobrego ale to wszystko zależy też od lombardu. Dużym plusem przy zakupie jest możliwość sprawdzenia sprzętu w okresie 24 godzin (sprzęt bez gwarancji producenta). Dobrą opcją która wyszła naprzeciw oczekiwaniom klienta jest możliwość dokonania płatności kartą płatniczą.

Podejście do klienta.

Sam osobiście nigdy nie miałem żadnego problemu z pracownikami lombardu wiadomo przeważnie chodzę ładnie ubrany i zadbany więc traktują mnie bardzo przyzwoicie, ale jeśli chodzi o tak zwanych lumpów czy meneli to się nie ma co dziwić znajdzie taki telefon albo coś i chce to niby zastawić a tak naprawdę wiadomo iż nigdy po to nie wróci bo kasa jest mu potrzebna na bliżej nieokreślony gatunek alkoholu bądź narkotyki.

Kraków to specyficzne miasto z dużą ilością turystów i obcokrajowców którzy tutaj przyjeżdżają dlatego może ceny są odrobinę niższe niż w innych miastach Polski. Nigdy nie wiadomo czy taki Kowalski z Warszawy albo Stasiu z Kołobrzegu wróci po zastawiony telefon aparat czy złoto, być może właśnie się pokłócił z kobietą albo wspólnikiem i zastawia wszystko jak leci byle by mieć kasę na odrobinę przyjemności w Krakowie a potem wyjechanie z tego miasta i nieodebranie zastawu. Szkoda mi jedynie takich ludzi którzy przyjechali do Krakowa się pobawić a obudzili się rano bez pieniędzy wtedy też udają się do lombardu coś sprzedać bądź zastawić jeśli posiadają oczywiście ważny dokument tożsamości bo to jest warunek konieczny by zawrzeć umowę z lombardem.. Co prawda zawsze można wrócić do domu na kredytowym ale koszt takiej imprezy to koło 600 zł (PKP Intercity ) plus koszty biletu, sam osobiście bym chyba wolał coś sprzedać lub zastawić byle wrócić do domu z biletem niż płacić tak astronomiczne sumy PKP.

Zobacz lombard Warszawa

Reasumując cały artykuł dla mnie Kraków jest pięknym miastem chodź momentami bardzo niebezpiecznym i zdradliwym, mieszkam tutaj od lipca a natknąłem się już tutaj na rożnych dziwnych typów i oszustów. No i jedyne co jest zmorą tego miasta to niestety korki na ulicach. Gęsta sieć lombardów która tutaj powstała daje ogromne możliwości negocjacyjne i cenowe ale w sytuacji kiedy się pali grunt pod nogami zwykły Kowalski zawsze pójdzie do sieciówki.

 

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze posty

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem dla przedsiębiorców, którzy muszą zmierzyć się z wieloma aspektami zarządzania biznesem. Jednym z kluczowych elementów, który może zdecydować

Kto musi prowadzić KPiR?

Kto musi prowadzić KPiR?

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) to podstawowy dokument księgowy, który każdy przedsiębiorca jest zobowiązany prowadzić w celu prawidłowego rozliczenia się z fiskusem. W Polsce istnieje

lenily.es

Nazwa firmy lenily.es Nazwa lenily.es  Jakie pożyczki Długoterminowy  Kraj Hiszpania         Opis działalności i oferty firmy pożyczkowej lenily.es Artykuł poradnikowy – Długoterminowy

holamango.com

Nazwa firmy holamango.com Nazwa holamango.com  Jakie pożyczki Długoterminowy  Kraj Argentyna         Opis działalności i oferty firmy pożyczkowej holamango.com Artykuł poradnikowy – Długoterminowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments