Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea wciąż fascynuje kobiety swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, kuzynki, nauczycielki, jak i wybranki serca. Jednak przed wręczeniem kwiatów trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem bukietu wyrażającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem idealnym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, że jest nieco zbyt młoda dla obdarowującego, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o