Wyślij SMS

treści WNIOSEK na nr 7257

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

prawa konsumenta zwrot towaru

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257

Znaleziony temat: prawa konsumenta zwrot towaru

Prawa konsumenta – jak dokonać zwrotu towaru?

W dzisiejszych czasach zakupy przez internet stały się niezwykle popularne. Wygodne, szybkie i często tańsze niż tradycyjne zakupy w sklepach stacjonarnych. Jednakże, czasem zdarza się, że towar, który otrzymamy, nie spełnia naszych oczekiwań. W takiej sytuacji warto znać swoje prawa jako konsumenta i wiedzieć, jak dokonać zwrotu towaru.

Pierwszym krokiem, który powinniśmy podjąć, jest sprawdzenie regulaminu sklepu, w którym dokonaliśmy zakupu. W większości przypadków znajdziemy tam informacje dotyczące procedury zwrotu towaru. Warto zwrócić uwagę na terminy, w jakich możemy dokonać zwrotu oraz na ewentualne koszty związane z tym procesem.

Jeśli regulamin sklepu nie zawiera informacji na temat zwrotów, warto skorzystać z przysługującego nam prawa do odstąpienia od umowy. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, mamy na to 14 dni od momentu otrzymania towaru. W tym czasie możemy zrezygnować z zakupu bez podawania przyczyny. Warto jednak pamiętać, że nie dotyczy to wszystkich produktów, np. żywności czy artykułów higienicznych.

Aby dokonać zwrotu towaru, należy skontaktować się ze sklepem, w którym dokonaliśmy zakupu. Możemy to zrobić telefonicznie, mailowo lub za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej sklepu. W takiej wiadomości powinniśmy podać swoje dane, numer zamówienia oraz informację o tym, że chcemy dokonać zwrotu towaru.

W przypadku zakupu przez internet, sklep powinien zorganizować odbiór towaru od naszego miejsca zamieszkania. Jeśli jednak dokonaliśmy zakupu w sklepie stacjonarnym, musimy samodzielnie dostarczyć towar do sklepu. Warto zachować dowód nadania lub potwierdzenie odbioru, aby mieć dowód na to, że dokonaliśmy zwrotu.

Po otrzymaniu zwracanego towaru, sklep ma obowiązek zwrócić nam pieniądze w ciągu 14 dni od momentu otrzy

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: prawa konsumenta zwrot towaru

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze posty

Jakiej obsługi księgowej wymagają firmy?

Jakiej obsługi księgowej wymagają firmy?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dbania o wiele aspektów związanych z zarządzaniem firmą. Jednym z kluczowych elementów, na które należy zwrócić uwagę,

Jak uzyskać darmowy kredyt gotówkowy od banku?

Jak uzyskać darmowy kredyt gotówkowy od banku?

Instytucje finansowe prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej atrakcyjnych produktów kredytowych. Jednym z nich jest darmowy kredyt gotówkowy, który może wydawać się nieosiągalny dla przeciętnego

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem dla przedsiębiorców, którzy muszą zmierzyć się z wieloma aspektami zarządzania biznesem. Jednym z kluczowych elementów, który może zdecydować

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x