Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda jak również pora roku nie jest przeszkodą do wykonania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością oczekuje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli zajść na lód i rozwijanie swojego zainteresowaniach.
Wędkarski Kamień Pomorski
Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz większe. Że chcemy dodać do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim stanem i parametrami od tych, wprowadzanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga istnieć niezmiernie mniejsza.
Natomiast w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?
Żyłki wędkarskie
Chęci do wędkowania podlodowego, sprzedawane w transakcji są przede każdym krótsze od tradycyjnych. Wynika zatem z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej wyprowadzania na trasa, jak dzieje się to latem. Musi być zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb organizujących w zbiorniku. Kluczowym jest również jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest branie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do naturalnego lodu.
Zobacz również porównywarka tabletów
Wędkarski Kamień Pomorski
Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?
O ile zależy nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej używane zimą przynęty to:
błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające warunki i prowadzenie ryby. Zimowe błystki cechują się przede każdym wysokimi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w porządku ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki opłaca się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty jak również zanęty o określonym, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wyraźnie cieńsza niż w sezonie letnim.
Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze może występować się naszym nowym hobby na zimne dni.
Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe
Wędkarski Kamień Pomorski