Wyślij SMS

treści WNIOSEK na nr 7257

70 840 80 45

24/7 Zadzwoń

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zawnioskuj - Wyślij sms o treści WNIOSEK na numer 7257
Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do książki w własnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają nadzieję wysyłania do lekturze za granicą polskich pracowników jak też obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z porady na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, toż oni są najczęściej delegowanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest optymalną formą wysłania pracownika do innego świecie w planu czasowego pisania książce w tym regionu. Należy przy tym pamiętać, że w całkowitym stanie w jakim człowiek buduje prostą książkę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do książki w Niemczech, potrzebne jest objęcie wizy Vander Elst. Stanowi wówczas wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych usług w kolejnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej podstawie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pozycję co było miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i zasady na których pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych pracowników do książki w ich świata.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana stanowi w kierunku tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do książki w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy skupia się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie zawierać zawartą umowę o rzecz czy zejście z Własnym pracodawcą, w kontrakcie spośród obecnym potrzebuje być ubezpieczony i pracować minimum od miesiąca u pracodawcy, który chce delegować pracownika do książki w Niemczech. Wymaga w kontrakcie spośród obecnym legalnie przebywać na obszarze Polski, mieć przyzwolenie na rzecz. Niezbędny jest materiał organizowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w dziale ubezpieczenia publicznego i co ważne aby wystąpić po te materiały niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w jakim pracownik szacuje się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych materiałów trwa kilka tygodni oraz w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten czas jest też niezbędny aby udowodnić, że pozycja w Niemczech nie jest prawdziwym celem zatrudnienia człowieka także z razu po zatrudnieniu nie może on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na pewne w Polsce oraz jego pozycja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy oraz w ramach swojej czynności w Polsce został kierowany do działania naszych obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i pisaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową cenę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we wszystkich formach i pewne delegowanie naszych pracowników do Akcji w Niemczech. Nasza rada jest kompleksowa – z skutecznej oraz szybkiej rekrutacji pracowników z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe oraz ochrona w załatwieniu wszystkich obowiązujących w toku delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyki u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z innego państwa UE, zaświadczenie z firmy dającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi również zgłosić ten fakt w niemczech w innych instytucjach w zależności z wielu czynników, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy siedzący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do książki w Niemczech podlega przepisom w terenie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w zależności z części i np. ogólna wartość to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej zatem w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także jedne nazwy do książki w których pracownicy są delegowani przykładają sporą wagę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla człowieka można wypłacić lecz w całości ryczałtu czy diety zatem w porządek niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuki oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze wynikającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i i Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Article Rating

Najnowsze posty

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

W czym konkretnie może pomóc księgowa?

Prowadzenie własnej firmy jest nie lada wyzwaniem dla przedsiębiorców, którzy muszą zmierzyć się z wieloma aspektami zarządzania biznesem. Jednym z kluczowych elementów, który może zdecydować

Kto musi prowadzić KPiR?

Kto musi prowadzić KPiR?

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) to podstawowy dokument księgowy, który każdy przedsiębiorca jest zobowiązany prowadzić w celu prawidłowego rozliczenia się z fiskusem. W Polsce istnieje

lenily.es

Nazwa firmy lenily.es Nazwa lenily.es  Jakie pożyczki Długoterminowy  Kraj Hiszpania         Opis działalności i oferty firmy pożyczkowej lenily.es Artykuł poradnikowy – Długoterminowy

holamango.com

Nazwa firmy holamango.com Nazwa holamango.com  Jakie pożyczki Długoterminowy  Kraj Argentyna         Opis działalności i oferty firmy pożyczkowej holamango.com Artykuł poradnikowy – Długoterminowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments